Кошаркаши врањског регионалног лигаша изгубили су у 16. колу од лидера на табели, екипе Књажевца, резултатом 64:60. Бледо прво полувреме и одлично друго је карактеристика овог меча. Врањски кошаркаши ушли су лежерно у меч и прву четвртину су изгубили високом разликом 22:07. Све остале три Југ је добио, али то је било недовољно за победу.

Одлучила је боља физичка припремљеност гостију из Књажевца и већи фонд квалитетних играча. Тренер Књажевца, Дамњановић дебитовао је победом у новом клубу, јер је до суботе водио екипу Напредка Макси Ко из Алексинца у Другој лиги. Најбољи у екипи Југа, као много пута до сада био је Милош Јовановић. За Југ су наступили после дуго времена и Стевановић и Стојковић, али се видело да су неспремни за овакве утакмице. У наредном колу Југ гостује Јуниору у Нишу, који је победом у Медвеђи побољшао шансе за опстанак. За Југ је неповољна околност што гостује директним конкурентима за опстанак, Јуниору и Младости у Зајечару, а једино му долази у госте Јабланица. Борба кошаркаша Југа до краја шампионата за опстанак биће врло неизвесна.

Резултати 16. кола: Радник - Ртањ 69:60, Здравље Лесковац - Ниш 68:57, Младост - Прокупље 91:99, Јабланица - Јуниор 77:78, Сокобања - Куршумлија 85:87, Бор - Димитровград 102:93, Југ - Књажевац 60:64.

Табела: 1. Књажевац 30, 2. Ниш 29, 3. Здравље Лесковац 29, 4. Прокупље 26, 5.  Радник 26, 6. Бор 25, 7. Сокобања 24, 8. Димитровград 22, 9. Ртањ 22, 10. Куршумлија 22, 11. Југ 21, 12. Јуниор 21, 13. Младост 20, 14. Јабланица 19.

Friday the 26th. Спортски савез града Врања 2013.