Кошаркаши Југа претрпели су пораз на свом паркету у Врању од Радника из Сурдулице, резултатом 86:72, у првом колу наставка шампионата у Првој регионалној лиги Исток. Млада врањска екипа равноправно се носила са искусним гостима из Сурдулице у прве три четвртине

да би у последњој деоници меча пресудио квалитет кошаркаша Радника, који су је решили у своју корист, резултатом 27:16.На полувремену, Радник је имао само поен предности, 35:34,после трећег периода резултат je био 59:56 у корист кошаркаша Радника. Физички јачи и технички поткованији, играчи из Сурдулице заслужено су освојили бодове у Врању. Југ нема ове сезоне високе играче, па је тренер Маринковић принуђен да Стошића и Николића прекомандује на позиције пет и четири иако су они по вокацији крило и бек. То је у овом мечу искористио центар Радника, Марковић, за кога играчи Југа нису имали решење па је убацио 16 поена, Исти број кошева за Радник постигао је и искусни Станковић, док је највише поена дао Павловић 18. У тиму Југа поново је капитен Стевановић био најефикаснији са 24 постигнута коша.Стошић је био двоцифрен са 15, као и Николић са 11, док су остали дали једноцифрен број поена. Југ је и даље на деоби 12. и 13. позиције на табели са Јуниором из Ниша са по 18 бодова, док послења Младост Весна има 17. У наредном колу у недељу кошаркаше Југа чека тешко гостовање у Димитровграду.

Tuesday the 16th. Спортски савез града Врања 2013.