Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Актуелно

Резултати

Протеклог викенда само су кошаркаши играли утакмице у званичним такмичењима. У Летњој српској лиги, лесковачка Актавис Академија победила је други тим Југбаскета у Врању, резултатом 72:63. Овај меч 7. кола шампионата, у коме врањски јуниори играју ван конкуренције, донео је занимљиву и неизвесну кошарку. Гости који играју са сениорским саставом и који су лидери на табели и већ виђени нови чланови Друге регионалне лиге, наишли су у Врању на жесток отпор играча Југбаскета, који куцају на врата првог тима. Прва четвртина завршена је вођством Југбаскета са 19:17, да би гости на полувреме отишли са предношћу од 37:32. Трећа деоница је припала Врањанцима , резултатом 21:19, да би кошаркаши Актавис Академије серијом тројки у последњем периоду решили меч у своју корист. Лазар Николић је постигао 21. кош, док је Марко Тасић убацио 19 за други тим Југбаскета, док је Лазар Коцић са 17. кошева био најефикаснији у гостујућем тиму. Други тим Југбаскета је на 4. месту табеле са 6. својених бодова. Актавис Академија је прва са 13. бодова. У 8. коли други тим Југбаскета гостује другом тиму Радника у Сурдулици, наредног викенда.