Актуелно

Резултати

Европско јуниорако првенство у кик боксу, одржано у Скопљу, окупило је1536 такмичаре из 37 земаља Европе. Борбе су рађене у три ринга и на 6 татамија, а у ринговним дисциплинама, репрезентација Србије освојила је у укупном пласману 2. место иза неприкосновених Руса, који су са сваја 176 такмичара били први. У дисциплинама Лајт контакт, Лоу кик и К-1, репрезентација Србије са своја 35 такмичара освојила је 11 златних, 4. сребрне и 8 бронзаних медаља. У скопској дворани „Борис Трајковски“ у дисциплини К – 1, врањски кик боксер, Марко Динчић, освојио је сребрну медаљу изгубивши у финалу од Руса Ајуба Адукхова на поене. Пре тога, Динчић је у четвртфиналу победио Молдавца, Артиома Орловица, да би у полуфиналној борби прекидом у првој рунди победио Хрвата Борну Биланџића. Други врањски репрезентативац, Андрија Стаманковић освојио је бронзану медаљу у дисциплини Лоу кик. Он је у четвтфиналу савладао Израелца Фара Менуа на поене да би у полуфиналу био поражен од Молдавца, Илке Мериакре.