Актуелно

Резултати

Најбољи меч од када су се вратили у Прву Регионалну лигу „Исток“ одиграли су кошаркаши „Југбаскета“ из Врања. Победили су кандидата за највиши пласман екипу „Прокупља“, резултатом 78:72. „Прокупље“, тим који је истакао кандидатуру за прво место и за пласман у Другу кошаркашку лигу Србије, морао је синоћ у врањској Хали спортова пред око 300 гледалаца да призна пораз бољем противнику. Тешко су овај пораз поднели гостујући играчи, па је на 30 секунди пре краја меча, када је победник био познат, најбољи играч „Прокупља“, Терзић ударио плеја „Југбаскета“ Стевановића. Настао је прекид па је утакмица настављена искључењем играча са обе клупе који су ушли у терен а виновник инцидента, Терзић није искључен. Али и овај моменат ни по чему не може да баци сенку на кристално чисту и заслужену победу врањских кошаркаша. А није почело баш како су очекивали домаћи играчи. „Прокупље“ је прву четвртину решило у своју корист 22:20. На полувремену је било 40:31 за гостујући тим. У трећем периоду меча одлична игра врањских кошаркаша, пре свега у одбрани и ефикасни Стевановић и Фејзић у нападу условило је да после пола сата кошарке резултат буде 62:57 за врањски тим. Последња четвртина завршена је резултатом 16:15 за „Југбаскет“ па је меч завршен сасви заслуженом победом врањског трећелигаша. Никола Стевановић постигао је 23 поена од тога 3 тројке, Предраг Фејзић је убацио 17 кошева уз једну тројку а Стефан Стојиљковић је дао 15 поена за „Југбаскет“. Терзић је погодио 28 пута и он је био најефикаснији на мечу, Бјелетић је дао 14 а Траиловић 10 поена у тиму „Прокупља“. „Југбаскет“ је на 8. месту са 10 освојена бода а у наредном колу гостује „Јуниору“ у Нишу.

Резултати 7. кола: Ниш – Јастребац 70:63, Радан – Јуниор 55:78, Југбаскет – Прокупље 78:72, Сокобања – Радник 58:86, Младост Весна – Морава 59:60, Ртањ – Бор 83:61, Димитровград – Јабланица 75:67

Табела: 1. Ртањ 14, 2. Радник 13, 3. Прокупље 12, 4. Морава 12, 5. Јуниор 12, 6. Ниш 11, 7. Димитровград 11, 8. Југбаскет 10, 9. Бор 10, 10. Јабланица 10, 11. Сокобања 9, 12. Јастребац 8, 13. Радан 8, 14. Младост Весна 7