Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

У врло неизвесном мечу, две по квалитету равноправне екипе, рукометни клуб Врање 1957,  победио је резултатом 33:31, полувреме 18:17, нишки Раднички 1951.

То је био сусрет два тима  која су до овог кола били један уз другог на табели Прве лиге Исток, али су се Врањанци овом  победом одлепили од Нишлија и са 6 бодва заузима седму позицију. После равноправне борбе  на крају су славили домаћи рукометаши са два гола разлике сасвим заслужено. У наредном колу  Врање 1957 такође игра на свом паркету са екипом Хајдук Вељка из Неготина.

Очекиван пораз претрпеле су рукометашице Врања на домаћем терену у дуелу са, кандидатом за прво место, екипом Пирота. Резултат је на крају био 15:31, а на полувремену 16:7 за Пироћанке. И пре меча се знало да ће бодове освојити гост само се није знало са колико ће голова разлике бити остварен њихов тријумф. Екипа Врања има 2 бода и налази се на претпоследњем, 7. месту. Први део сезоне завршава се наредног виканда када Врање гостује Бору.