Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

У оквиру 5. кола Српске лиге Исток фудбалери врањског Динама дочекали су на свом терену екипу Слоге из Деспотовца и остварили победу резултатом 2:0. Иако је врањски српсколигаш имао иницијативу током целог сусрета, победник је решен двадесетак минута пре завршетка.

Двоструки стрелац био је Стефан Симоновић који је, после две пропуштене шансе, био прецизан у 71. и 75. минуту. Гостујућа екипа је чекала шансе из контранапада и током целог сусрета се углавном бранила.

Овом победом, Динамо је избио на друго место на табели са 12 бода, одмах иза Радана који има бод више. У наредном колу Врањанци гостују Радничком из Пирота.

У осталим утакмицама 5. кола Српске лиге Исток постигнути су следећи резултати: Ђердап – Озрен 2:1, Раднички (С) – Тимок (није одиграна) , Копаоник – ОФК Бор 2:2, Цар Константин – Трстеник ППТ 3:1, Радан – Тимочанин 3:0, Табане 1970 – Раднички (П) 1:2 и Синђелић – Хајдук Вељко 3:2.

Табела: 1. Радан 13, 2. Динамо 12, 3. Трстеник ППТ 12, 4. ОФК Бор 10, 5. Раднички (П) 10, 6. Тимок 9 (-1), 7. Цар Константин 9, 8. Тимочанин 9, 9. Слога 7, 10. Озрен 6, 11. Табане 1970, 12. Копаоник 5, 13. Ђердап 3, 14. Синђелић 3, 15. Раднички (С) 0 (-1), 16. Хајдук Вељко 0.