На старту шампионата у Првој мушкој регионалној лиги за кошаркаше, Радник је у Сурдулици победио врањски Југ са 64:52. Иако је на крају било 12 поена разлике за Сурдуличане, млада екипа Југа имала је резултатски прикључак током читавог меча. Са новим тренером Владимиром Маринковићем, Југ је добио сасвим нову физиономију па је овај тим пружио жесток отпор фаворизованом домаћину.

После почетне треме кошаркаша Југа, неки од њих први пут играју у првом тиму, до полувремена се одвијала велика борба, па је први део меча Радник решио у своју корист, резултатом 30:29. Трећу четвртину Радник је добио резултатом 19:8 и то је било пресудно за крајњи исход утакмице. Последња деоница завршена је резултатом 15:15. Фину кошаркашку представу у Балон сали у Сурдулици пратило је око 100 гледалаца, који су аплаузом испратили актере утакмице. Једину мрљу на овај сусрет бацило је катастрофално суђење Даниловића из Лесковца и Радовановића из Бора, који су својим (не) дељењем правде иритирали играче оба тима, јер су показали елементарно непознавање кошарке. Југ је у другом колу домаћин Димитровграду у суботу у 16 сати у Хали спортова у Врању.

РЕЗУЛТАТИ 1. КОЛА: Јастребац - Књажевац 77:85, Радник - Југ 64:52, Прокупље - Димитровград 82:71, Бор - Младост Весна 70:60, Јабланица - Јуниор 82:79, Ртањ - Куршумлија 93:75, Сокобања - Ниш 65:75.

ПАРОВИ 2. КОЛА: Југ - Димитровград, Књажевац - Прокупље, Ниш - Јастребац, Куршумлија - Сокобања, Јуниор - Ртањ, Младост Весна - Јабланица, Радник – Бор.

Friday the 26th. Спортски савез града Врања 2013.