Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Данас је у Прокупљу одржан Интернационални карате Куп „Топлица“ на коме је учествовало 350 такмичара из 34 екипа. Карате клуб Врање је наступао са 12 каратиста који су се такмичили у категирјама борбе и кате и освојили три златне, две сребрне и 19 бронзаних медаља. Медаље за врањски клуб, на првом такмичењу у јесењој сезони, освојили су Ана Анђелковић (борбе) и у катама Кристина Петковић и Лазар Ђорђевић Радић. Сребра су освојили Тамара Мисирлић (кате) и Михаела Момчиловић (борбе), док су бронзе освојили Богдан Стојковић, Василија Петровић, Вук Петровић, Ања Новковић, Никола Илић, Вукашин Јовановић, Петра Петрушијевић и Тамара Мисирлић.

Најуспешнија такмичара из врањског клуба на овом такмичењу била је Тамара Мисирлић која је у кадетској категорији освојила две медаље.