Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

Каратисти Врања су нову сезону почели наступом на интернационалном турниру у Прокупљу. У конкуренцији 280 такмичара из 35 клубова, једанаест врањских каратиста освојили су 3 златне, 2 сребрне и 7 бронзаних медаља.

На Купу Топлице најуспешнији врањски такмичар био је Богдан Стојановић, који је освојио два прва места у катама и борбама. Злато је припало и Давору Бундалу, који је био први у катама у својој категорији.

Ово је била одлична увертира за врањске каратисте, који ће учествовати на Светском купу, који ће се од 9. до 11. октобра одржати у Суботици. Учешће ће узети 8 каратиста Врања, а као судија на турниру учествоваће и тренер Ратко Крстић.