Светско првенство за децу, кадете, јуниоре и сениоре одржано је у Суботици под називом 23. Светски шотокан куп у каратеу.

На турниру је учествовало око 2.500 такмичара из 38 држава Света. Боје репрезентације Србије бранило је осморо такмичара Карате клуба Врање.Петоро су се такмичили у катама и троје у борбама. Најбољи резултат, освајање бронзаних медаља, постигли су у борбама, Анђела Петровић и Милан Веселинов, док је у истој дисциплини Петар Михајловић заузео пето место. У дисциплини кате Лазар Ђорђевић Радић освојио је четврто место, а Стефан Ристић, Давор Бундало, Богдан Стојковић и Петар Илић остварили су  пласман од осмог до дванаестог места. Ово је био још један успех врањског каратеа на међународном плану.

Sunday the 28th. Спортски савез града Врања 2013.