Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

На отварању другог дела сезоне у Првој лиги Србије, фудбалери Динама изгубили су на свом терену у Врању од лидера на табели, крушевачког Напредка резултатом 2:1 сасвим заслужено. Ни део оного што су најављивали на конференцији за новинаре у петак, фудбалери Динама нису спровели на терену и то је главни узрок пораза. Пред око 1.500 гледалаца на стадиону Јумка, Крушевљани су приказали бољу игру и у свим елементима фудбала надвисили Врањанце. Иако је Динамо имао неколико полуприлика преко Пројића, Недучића, Костића и Ставрића, само је Ставрић могао да се надиграва са Напредковим фудбалерима.

Гости су повели у 43. минуту, када је најбољи појединац меча, Бељић лако преварио играче одбране Динама и са петнаестак метара прецизним ударцем матирао Вујанца. Минимална предност на полувремену за Напредак. Сви су очекивали да Динамо у другом делу меча крене силовито по изједначење, али су њихови напади били бојажљиви, а по други гол су пошли фудбалери Напредка. И он је дошао у 63. минуту, када је поново Бељић био прецизан из слободног ударца. Динамо је само у 83. минуту ублажио пораз преко јединог расположеног, Ставрића. Све у свему заслужена победа Напредка и реванш за пораз у првом колу на стадиону под Багдалом. Динаму остаје пролеће за бригу јер је у зони испадања. У наредном колу чека их тешко гостовање Слободи у Ужицу.

Богић Богићевић, тренер Напредка није крио задовољство после победе: " Динамо није имао завршницу, ми смо имали доста расположених играча и то је пресудило".

"Напредак је био бољи и заслужено славио. Нама предстоји неизвесна борба за опстанак, а бодове ћемо тражити у мечевима са себи равнима", изјавио је после меча тренер Динама Владан Петровић.

Резултати 16. кола: Динамо - Напредак 1:2, ЧСК Пивара - Пролетер 0:0, Бежанија - Слобода 1:1, БСК - Лозница 1:1, Синђелић - Доњи Срем 1:0, Слога - Инђија 2:1, Земун - Раднички 1923 3:0, Колубара - Бачка 0:0.

Табела: 1. Напредак 38, 2. Бачка 34, 3. Синђелић 26, 4. Бежанија 25, 5. ЧСК Пивара 24, 6. Пролетер 23, 7. Земун 22, 8. Доњи Срем 21, 9. Слога 21, 10. Инђија 19, 11. Лозница 19, 12. Слобода 18, 13.  ДИНАМО 18, 14. БСК 18, 15. Колубара 17, 16. Раднички 1923 4.