Осми пораз у шампионату Прве одбојкашке лиге Србије, доживеле су одбојкашице „Врања“ у 9 колу против лидере првенства, „Инђије“ у гостима. Очекиван резултат, односно пораз, од 3:0 у сетовима, јер је разлика у квалитету ова два тима, тренутно, велика. Први сет је „Инђија“ са лакоћом решила у своју корист, резултатом 25:12. У другом сету, изгледа да су се Врањанке загрејале, па су освојиле 22 поена. Трећи сет је домаћи тим добио на рутину, препустивши 18 поена гошћама. До краја првог дела првенства остало је да се одиграју још 2 кола у којима ће „Врање“ угостити екипу „Новог Сада“ и отићи у госте „Стерији“ у Београду. Реалне шансе имају врањске одбојкашице да победе ова два меча, како би поправиле позицију на табели Прве лиге. Тренутно су на 10 месту са 5 бодова а иза њих су само „Јединство „ из Ужица и „Стерија“. Но ЖОК „Врање“ у паузи првенства мора средити ситуацију у клубу, ако жели опстанак међу лигаше националног ранга, као један од ретких клубова у Врању у овом рангу такмичења. После оставке тренера Рајковића из Лесковца, тим води капитен, Катарина Стаменковић, али је то прелазно решење. За неки озбиљан посао и добар резултат, клуб мора именовати тренера, да одраде добро преипремни период и да забележе резултате, који их остављају у друштво прволигаша.

Friday the 26th. Спортски савез града Врања 2013.