Кошаркаши Југа изгубили су на свом паркету од претендента за титулу у Првој мушкој регионалној лиги "Исток", екипе Ниша, резултатом 96:85. Лоша игра у другој четвртини коштала је врањске кошаркаше повољнијег резултата у овом мечу. Југ је добро отворио утакмицу, јер су гости мало потценили младу врањску екипу, па је овај период завршен 22:17 у корист врањских кошаркаша.

И онда долази пад Врањанаца у другој четвртини коју је Југ изгубио са 25 поена разлике, 39:14, уз то су због неспортског понашања, техничке грешке добили Дарко Трајковић и Никола Радисављевић. Без Антонија Стојковића, који по вестима из клуба неће играти до краја сезоне и Николе Стевановића, млада екипа Југа пружила је достјан отпор у другом полувремену кошаркашима из Ниша. Трећу деоницу су Врањанци изгубили са 26:22, а четврти период су решили у своју корист, резултатом 27:14. У последњој деоници успели су кошаркаши Југа да у једном моменту смање разлику на 7 поена, али је то било све и недовољно да се угрози победа Нишлија.

У наредном, 15. колу, Југ гостује Прокупљу и има мале шансе да победи. На табели Ниш и Књажевац деле прво место са по 26 бодова, а у стопу их прати Здравље Лесковац са 25. Југ је десети са 19 бодова.

Резултати 14. кола: Радник - Здравље Лесковац 64:70, Младост - Ртањ 75:82, Јабланица - Прокупље 90:95, Сокобања - Књажевац 85:82, Бор - Јуниор 95:90, Димитровград - Куршумлија 84:89, Југ - Ниш 85:96.

Friday the 26th. Спортски савез града Врања 2013.