Лоша реализација слободних бацања, кошаркаша Југа у мечу са нишким Јуниором, директно су утицала на пораз врањских кошаркаша пред својом публиком. Утакмица 10. кола Прве регионалне лиге Исток је завршена нерешеним резултатом после четири периода игре 56:56, а после једног продужетка гости из Ниша победили су Југ, резултатом 75:62.

Јуниор је славио у продужетку са 19:6, али то је било очекивано, јер су домаћи кошаркаши психички пали у додатних пет минута утакмице. Лоше су Врањанци ушли у меч са неколико промашених зицера, што је омогућило кошаркашима Јуниора да на почетку меча стекну велику предност. И другу четвртину су Нишлије боље одиграле, да би Југ са неколико везаних поена Николића и његовом добром игром у одбрани, успео да у трећем периоду достигне предност Јуниора. Нишки кошаркаши су одржавали егал резултат тројкама. Много грешака код додавања, промашено 17 слободних бацања и велики број отворених шутева, било је пресудно да се изгубио овај меч. Стевановић је у задњим секундама имао шут за победу али није био прецизан. На крај, после додатних пет минута, заслужена победа Јуниора над Југом у Врању. Југ у наредном, 11. колу гостује Јастребцу у Алексинцу.

Резултати 10. кола: Југ - Јуниор 62:75, Радник - Ниш 63:75, Јабланица - Димитровград 75:56, Бор - Књажевац 87:70, Сокобања - Јастребац 98:83, Младост Весна - Куршумлија 77:69, Ртањ - Прокупље 90:87.

Табела: 1. Ниш 20, 2. Књажевац 18, 3. Јабланица 17, 4. Сокобања 17, 5. Ртањ 16, 6. Бор 16, 7. Радник 15, 8. Прокупље 15, 9. Јастребац 14, 10. Димитровград 13, 11. ЈУГ 13, 12. Јуниор 12, 13. Куршумлија 12, 14. Младост Весна 12.

Saturday the 27th. Спортски савез града Врања 2013.