Утакмица 13. кола Прве мушке рукометне лиге Исток, између Врања 1957 и Планинке Пролом воде из Куршумлије, најављивана је као дерби сезоне. Победили су рукометаши Врања 1957 резултатом 33:25, полувреме 18:12, сасвим заслужено, али у екипи из Куршумлије нису имали достојног ривала. На паркету Хале спортова у Врању видела се једна тотално физички неспремна екипа, без правог концепта у игри. Врањски рукометаши расположени за игру и права је штета што нису имали достојног ривала у екипи Планинке. Око 300 гледалаца видело је игру испод просека и само једну расположену екипу, Врање 1957. Од самог почетка врањски рукометаши су направили велику предност и гости из Куршумлије су се само приближавали током меча највише на 4 гола. На полувремену је било 6 голова предности за Врањанце и тад се већ знао победник овог дуела. До краја утакмице само се та предност повећавала, да би на крају Планинка и смањила високо вођство Врања 1957. Голмани Планинке нису одбранили скоро ни један шут , док је на голу Врања 1957 одличан био Живковић. Податак да је некадашњи најбољи стрелац Супер лиге, капитен Планинке, Душан Илић "препешачио" утакмицу, довољно говори о екипи из Куршумлије. У тиму Врања 1957 најефикаснији су били Стаманковић, Анђелић и Станковић са по 6 голова, док је поменути Илић постигао 9 погодака. Врање 1957 је и даље лидер на табели, а у наредном колу гостује Бору.

Monday the 6th. Спортски савез града Врања 2013.