До овог кола неприкосновени лидер на табели Прве лиге Исток доживео је пораз у Белој Паланци против истоименог тима, резултатом 37:31, полувреме 20:10. Тако је екипа Врања 1957 после десет узастопних победа доживела и први пораз и то на крају јесење полусезоне.

И поред губитка ових бодова, врањки клуб је јесењи првак јер је другопласираној Планинки Пролом Води из Куршумлије побегао два бода. На утакмици у Белој Паланци врањски рукометаши имали су само предност од 1:0 на почетку сусрета. Домаћа екипа је брзо повела са 6:1, да би средином првог полувремена била чак и дупла разлика 16:8, а на крају полувремена и двоцифрена 20:10.

И у другом полувремену се ништа на боље није променило у игри Врања 1957, па је уследио неминован, помало изненађујуће, висок пораз од 37:31 за Белу Паланку.

Борба за прво место ће на пролеће бити веома жестока, јер поред ова два тима, за прво место ће се борити и Хајдук Вељко из Неготина и Бела Паланка.

У тиму Врања 1957 на мечу у Белој Паланци, Дабетић је постигао 9, а Филиповић 6 голова, док су најефикаснији у домаћем саставу били Вељковић са 8 и Ранђеловић и Николић са по 6 погодака. Други део шампионата наставља се на пролеће.

Резултати 11. кола: Планинка ПВ - Бор 34:25, Бск Хеба - Јагодина 34:28, Бела Паланка - Врање 1957 37:31, Житорађа - Хајдук Вељко 27:29, Младост 1949 - Рембас 34:30, Алексинац - Јастребац 25:26.

КОНАЧНА табела јесењег дела сезоне: 1. Врање 1957 20, 2. Планинка ПВ 18, 3. Хајдук Вељко 17, 4. Бела Паланка 16, 5. Бор 15, 6. Јастребац 15, 7. Алексинац 9, 8. Бск Хеба 9, 9. Житорађа 6, 10. Јагодина 4, 11. Младост 1949 3, 12. Рембас 0.

Monday the 6th. Спортски савез града Врања 2013.