Динамо је тешком муком, резултатом 3:2 савладао неугодну екипу Радничког из Пирота, иако су гости имали на полувремену предност од 2:1. Гости из Пирота су за пет минута од 22. до 27. минута првог полувремена већ водили на стадиону Јумка са 2:0. Најпре је Манчић матирао Весића да би други гол за Раднички у 27. минуту постигао Ристов. Динамо је кренуо свим силама по погодак да би у 40 минуту, најбољи појединац меча, Димитров био срушен у шеснаестерцу Радничког а пенал је у гол претворио Стојковић. У другом полувремену још јачи притисак фудбалера Динама на гол Гулајића, голмана Радничког, па је Сураку изједначио резултат у 57. минуту. Трећи гол, такође из пенала, постигао је Димитров у 86. минуту за победу Динама у овом мечу и за десето место на табели Прве лиге. Меч је на стадиону Јумка у Врању по хладном и кишовитом времену претило око 1.500 гледалаца. У наредном колу Динамо гостује Колубари у Лазеревцу.

Резултати 17. кола: ОФК Београд – БСК 0:1, Синђелић – ЧСК Пивара 3:1, Мачва  – Земун 2:1, Будућност – Оџаци 1:1, Слобода -  Инђија 1:2, Јагодина – Колубара 3:0, Бежанија – Пролетер 3:1, Динамо – Раднички 3:2

Табела: 1. Мачва 38, 2. Слобода 30, 3.Раднички (П) 26, 4. ЧСК Пивара 25, 5. Инђија 25, 6. Земун 24, 7. Пролетер 24, 8.Будућност 24. 9. Синђелић 22, 10. Динамо 22, 11.Бежанија 21, 12. Јагодина 21, 13. БСК 21, 14. Оџаци 16, 15. Клубара 15, 16. ОФК Београд 9

У фудбалској Зони Југ, Небески анђели су у Врању победили Брзи брод минималним резултатом 1:0, док је Врањска Бања са 2:1 изгубила у Бојнику од Пусте реке. У 17. колу Небески анђели гостују Пчињи у Трговишту а Врањска Бања дочекује Јединство из Горњег Матејевца. Врањска Бања заузима 10 место на табели са 18 освојених бодова а Небески анђели су на 12 месту са истим бројем бодова као Врањска Бања, али са лошијом гол разликом.

Saturday the 18th. Спортски савез града Врања 2013.