Иако је кошарка у Врању задњих неколико година преживљавала најтеже тренутке, нови клуб Југбаскет полако враћа наду у бољу будућност. Иако је кошарка била пред гашењем, играчи, руководство и Град Врање успели су да за врло кратко време врате кошарку на прави колосек. Први тим Југбаскета је у 2МРЛ Исток освојио 4. место на табели на крају шампионата са 31. бодом уз 13. победа и 4. пораза. Направљена је одлична увертира за наредни шампионат у коме се већ може ићи на пласман у виши ранг такмичења.. Највећа добит врањске кошарке је сигурно формирање млађих селекција клуба, које годинама нису функционисале. Одлични резултати пионира и кадета Југбаскета у Квалитетној лиги Србије показују да не треба бринути за будућност кошарке у Граду. Кадети су освојили 3. место у конкуренцији 10. најбољих тимова из два региона, док су се пионири као другопласирани тим квалификовали за завршни турнир Првенства Србије. У одлучујућем мечу, јуче у Врању, Југбаскет је победио Пирот, резултатом 74:69. Најефикаснији у врањском тиму били су Дабетић са 21, Величковић са 20 и Здравковић са 17 постигнутих кошева, док је у тиму Пирота Раденковић постигао 27. поена. Требало је да и кадети Југбаскета одиграју, јуче, утакмицу последњег кола али гости из Ниша, екипа Јуниора није допутовала у Врање. Пионири Југбаскета ће са екипама Пирота и Актависа из Лесковца играти завршне турнире Првенства Србије.

Sunday the 19th. Спортски савез града Врања 2013.