Кошаркаши врањског Југа завршили су полусезону на деоби од 11. до 13. места на табели Прве регионалне лиге Исток. Освојили су 17 бодова уз 4 победе и остварили су циљ који је зацртан на почетку овогодишњег шампионата. Последња Младост Весна из Беле Паланке освојила је 15  бодова, док су Југ, Димитровград и Јуниор из Ниша освојили по 17 бодова.

Да је Југ у доброј позицији на табели показује и пласман од 8. до 11. места које заузимају Јастребац из Алексинца, Куршумлија и Бор са само једним бодом предности у односу на Југ. Овај пласман је, можда и лош, али ако се узме да је на почетку сезоне било велико питање да ли ће се Југ уопште такмичити, овај резултат је и врло добар. Југ има задатак да остане у лиги и највероватније ће тај циљ испунити јер ће из лиге испасти један или у најгорем случају два клуба. У последњем колу шампионата Југ је изгубио у Прокупљу, а недељу дана раније је у Врању савладао Младост Весну из Беле Палнке. Наставак шампионата заказан је за 30. јануар 2015. године

Коначна табела на полусезони: 1. Ниш 26, 2. Књажевац 24, 3. Сокобања 21, 4. Прокупље 21, 5. Радник 20, 6. Јабланица 20, 7. Ртањ 20, 8. Јастрабац 18, 9. Куршумлија 18, 10. Бор 18, 11. Јуниор 17, 12. Димитровград 17, 13. ЈУГ 17, 14. Младост Весна 15.

Tuesday the 30th. Спортски савез града Врања 2013.