Још један мастерс серије 1000 у низу: Новак Ђоковић освојио Мадрид Мастерс 1000 2016 Србија првак Европе 2016, трећи пут за редом Рукомет Одбојка Стрељаштво Кик бокс Карате

У веома драматичном завршетку меча 8. Кола Прве лиге Србије, Динамо је у Београду освојио бод против бившег Суперлигаша ОФК Београда. Резултат је после пуних 94 минута гласио нерешено 3:3.

Домаћин на Карабурми, ОФК Београд , повео је већ и у 6. минуту преко Туфегџића. У 13. минуту било је већ 2:0 за Београђане а стрелац  другог гола био је Гигић. У следећем нападу Динамо је смањио резултат преко Стојковића. Тренер Динама, Антић, незадовољан игром појединих играча, извршио је све три измене већ у 35. минуту првог полувремена. Симова је заменио Зуцовић, Ставрића, Ђорђевић а уместо Величковића ушао је Јанковић.  Али замало да оваква промена буде штетна за Динамо, јер се у 51. минуту повреди Зуцовић па је врањски тим играо скоро 40. минута са играчем мање у пољу. То није сметало Ђорђевићу да изједначи на 2:2 у 73. минуту. И на крају меча права драма. Најпре је Дуроњић погодио у 90. минуту за вођство ОФК Београда , да би у надохнади времена Стојковић из пенала донео бод  Динаму. У 9. Колу у Врање долази Будућност из Добановаца.

Резултати 8. Кола:  БСК – Слобода 0:2, Будућност – Јагодина 2:4, ОФК Београд – Динамо 3:3, Колубара – Пролетер 0:0, Инђија – Раднички 0:1, ЧСК Пивара – Мачва 1:0, Оџаци – Земун 0:0, Синђелић – Бежанија 1:1.

Табела: 1. Мачва 19, 2. ЧСК Пивара 18, 3. Слобода 15. 4. Синђелић 13, 5. Јагодина 12, 6. Раднички 12, 7. Бск 12, 8. Будућност 11,9. Оџаци 10, 11. Земун 8, 12. Пролетер 7, 13. ДИНАМО 7, 14. Офк Београд  6, 15. Колубара 5, 16. Инђија 5.