На гостовању у Новом Саду екипи Пролетера,  у првом колу пролећног дела шампионата у Првој фудбалској лиги Србије, фудбалери Динама славили су резултатом 2:1. Како су најављивали и пре одласка у Нови Сад, да ће ићи на победу, то су и остварили. Освојили су три капитална бода за наставак сезоне. Домаћин је у 7. минуту преко Миросвљева повео са 1:0, и сви су помислили да ће бодови остати на стадиону Слана Бара. Међутим, већ након неколико добрих напада Динама, у 14. минуту се пред голом Новосађана најбоље снашао Ђокић и поравнао је резултат на 1:1. Што се резултата на овом мечу тиче, све је решено у 45. минуту, када је Стојковић постигао други гол за Динамо и испоставило се поставио коначан резултат меча. У другом делу игре могло је доћи до промене резултата, али су мреже мировале.Овом победом Динамо је на деоби деветог места на табели Прве лиге, а у наредном колу у Врању дочекује Радничког из Пирота.

Резултати 16. кола: Будућнос – Колубара 0:0, БСК – Синђелић 1:1, Оџаци – ОФК Бепград 0:0, Земун – Бежанија 1:1, Пролетер – Динамо 1:2, Инђија – ЧСК Пивара 0:0, Раднички – Јагодина 0:1, Слобода – Мачва 1:1

Табела: 1. Мачва 35, 2. Слобода 30, 3. Раднички 26, 4. ЧСК Пивара 15, 5. Земун 24, 6. Пролетер 24, 7.Будућност 23, 8. Инђија 22, 9. Синђелић 19, 10. Динамо 19, 11. Бежанија 18, 12. Јагодина 18, 13. БСК 18, 14. Колубара 15, 15. Оџаци 15, ОФК Београд 9.

Saturday the 18th. Спортски савез града Врања 2013.